| anonim_4396 a întrebat:

Test al imaginatiei. Cum ar fi fost acum acest pamant daca Hittler ar fi castigat razboiul? Zic de acum nu dau funda, in caz de postati pentru asa ceva luati teapa laughing asa poate evit raspunsurile unora de 10 ani. SUnt foarte curios cum isi imagineaza fiecare acest pamant daca acea catastrofa s.ar fi petrecut.
Sa vedem ce duce mintea pe fiecare, noapte buna

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred ca eram in criza financiara, nu existau tigani, evreii erau morti sau poate ii lasa in viata daca se schimba legea. Cred ca in toata lumea existau autostrazi cu 5 benzi si aveam salarii bune.

| zurick a răspuns:

Am învăța ce-i aia ''egalitate''.Ne-am dori așa ceva că doar când nu avem un lucru atunci îl vrem... Puțini dintre noi poate ar și face ceva. Când am avea iluzia frumoasă că toți suntem egali, ne vom trezi că parcă merităm să fim mai sus decât alții urându-l din toate puterile noastre pe Hittler, dar având aceași părere despre noi, care cu siguranță n-am rânji ABSOLUT niciodată la ceea ce a vrut Hittler...Din punct de vedere financiar am duce-o mai bine, dacă n-am fi evrei.Nu ne-ar păsa de oameni decât de persoana noastră și când am avea nevoie l-am înjura pe celălalt isteț care nu ne ajută.(nu că azi ne pasă prea mult)Oamenii sunt la fel ca înainte habar n-am cu ce suntem mai superiori în momentul de față.Și chiar dacă
ar fi mai ușor (cică)să trăiești n-o să se mulțumească nimeni.

| sublime89 a răspuns:

Pamantul ar fi aratat aproximativ la fel, dar omenirea ar fi aratat destul de diferit. Greu de spus cum exact. Unele popoare ar fi fost exterminate, altii ar fi fost transformati in sclavi, iar unele ar fi prosperat pe spatele lor, mai ales germanii, italienii sau japonezii.