| VeniVidiViciAmavi1234 a întrebat:

Testul poligraf se plătește? Si daca da, care este prețul unui astfel de test?

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Testul poligraf daca il faci in cadrul cercetarii penale nu se plateste. Dar nu e un test sigur, daca e in avantajul suspectului, procurorii se fac ca nu e valabil (nu e o dovada a nevinovatiei), iar daca este in defavoarea suspectului procurorii cauta sa arate ca e valabil. Nimeni nu poate fi obligat sa se supuna testarii cu poligraful.