Întrebare recomandată | Lluu a întrebat:

Știți dacă la dosarul de indemnizatie este acceptata adeverinta de venit de la anaf?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui despre ce indemnizatie este vorba, sunt mai multe, banuiesc ca este vorba de indemnizatia pentru cresterea copilului.
In orice caz ANAF este un organ al statului, care se ocupa cu veniturile si taxarea acestora, asa ca adeverinta eliberata este legala si valabila pentru obtinerea indemnizatiei.
P.S. Cand pui o asemenea intrebare spune exact ce indemnizatie te intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, în general, la dosarul de indemnizație este acceptată o adeverință de venit de la anaf.
Mai întâi ar trebui să verifici cerințele specifice ale instituției la care depui dosarul pentru a fi sigur că este acceptată.