| BosonHiggs a întrebat:

TPU, am pensie de handicap și am trecut-o pe card că o luam de la poștă, dar treaba e că nu am luat-o luna asta pentru-că este făcută de mama care a murit. Este pe numele meu deci eu trebuie să o încasez.Luna care vine, iulie o primesc pe card dar nu am luat-o pe mai, este vorba de 650 ron. Știe cineva cum intru în posesia banilor pe luna mai? Mulţumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal trebuia s-o depuna pe card si in aceasta luna, posibil sa fi intarziat depunerea. In orice caz o sa primesti pensia de invaliditate (nu exista pensie de handicap) de pe iunie impreuna cu cea de pe iulie. Daca nu o primesti atunci trebuie sa te adresezi Casei de Pensii din judetul tau.