| Nilsson a întrebat:

Trebuie completat intervalul orar în declarația pe proprie răspundere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Nu este o căsuță in care sa completezi intervalul orar..Doar sa scrii unde te duci si traseul!

11 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Daca este scrisa de mana, atunci da. Totusi in cea pe care o descarci online pe telefon scrie doar data, nu si ora.

| JicaContra a răspuns:

NOPE
https://stirioficiale.ro/......202503.pdf
asta e declaratia OFICIALA, nu scrie nicaieri de interval orar, in afara ca batranii nu au voie decat intre 11 si 13 care e altceva

| oz_1736 a răspuns:

Nici in declaratie de mana nu am scris ora vreodata

| Adry05 a răspuns:

Nu mai este, asta era la declarațiile vechi

| sierra1 a răspuns:

Nu ai rubrică, nu completezi

| Nilsson explică (pentru JicaContra):

Se pare că unii polițai dau amenzi pentru chestia asta:

https://m.digi24.ro/......mp-1290378

https://www.antena3.ro/......66195.html

| Nilsson explică (pentru Apokales):

Cum vine asta? Pe alea de mana trebuie dar pe alea tipărite nu?

| Apokales a răspuns (pentru Nilsson):

Eu asa am vazut la toate cele de mana, este scris intervalul orar, nu stiu care-i treaba.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Apokales):

Ca sa fii sigur ca nu te amendeaza vreunul care sufera de exces de zel, poti completa la traseul deplasarii si intervalul orar estimativ in care o vei face.

| Apokales a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am prezentat declaratia de pe telefon unui politist care m-a oprit si s-a uitat la data, m-a intrebat scopul si s-a mai uitat al semnatura digitala facuta de mine in paint pe calculator. Nu a cerut intervalul de timp, dar vad ca multi de la mine din sat isi scriu intervalul orar pe declaratia scrisa de mana.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Apokales):

Si la mine la fel. Nici nu s-a uitat cu atentie la semnatura, doar data il interesa sa fie ok. Tot pe telefon si eu, m-a oprit cu inca trei pietoni care erau pe linga mine, aia le aveau pe foi... Acum cand ies trec si ora, ca mai bine sa fie ceva in plus decat ceva lipsa.