| cumdc a întrebat:

In noaptea asta dupa ora 23 trebuie sa ma duc sa iau pe cineva cu masina care vine din alta tara. Ce sa scriu in declaratia pe proprie raspundere?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai ce scrie, nu exista un asemenea motiv prevazut in declaratie.
O sugestie: pleci de acasa in asa fel ca sa ajungi la aeroport (banuiesc ca vine cu avionul) inainte de ora 23, 00 si pe declaratie vei scrie deplasarea la domiciliu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si daca vine din alta țara ce, este român? Stie limba? Sa vina singur cu taxiul, ce te duci tu sa l astepti lasa l ca se descurca el e mare, daca greseti declaratia nu plăteste ăla amenda. Si el daca vine si nu are declaratie ia amendă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ingrijire de batrani?

| Tehno21 a răspuns:

Nimic trebuie sa accepti amenda