| BestPro2004 a întrebat:

Trebuie să declar veniturile la ANAF dacă lucrez la Glovo?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde cum lucrezi la glovo. Pe un contract PFA sau pe baza contractului lor de recrutare de livratori? Daca lucrezi sub contractul lor ca si angajat, nu trebuie sa declari nimic. O fac ei pentru tine. Cel putin eu asa stiu ca sta treaba. Cineva sa ma corecteze daca gresesc.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de modalitatea in care lucrezi, pot fi 2 situatii:
1. Daca lucrezi cu contract individual de munca nu trebuie sa declari, le declara angajatorul.
2. Daca lucrezi in alt mod trebuie sa le declari.

| RAY a răspuns:

O să plătești la taxe de o sa ramai cu datorii, plătește sănătatea atât

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca lucrezi pe baza de pfa, srl normal ca trebuie sa declari

| dullcat a răspuns:

Orice venit trebuie declarat.

| ReddY25 a răspuns:

Nu trebuie