| Girly97 a întrebat:

Un card uitat in bancomat sau un bancomat care arata diferit ca si cum ar fi fost modificat reprezinta o urgenta pentru 112?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este urgenta de 112, in aceste cazuri trebuie sa anunti banca.

Bula
| Bula a răspuns:

Bancile au contractate firme de paza, cu echipaje de interventie in caz de fraudare, care sosesc in cateva minute.
Deci, trebuie sa suni la dispeceratul bancii, daca ai asemenea problema.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Banca. Ai observat ca este diferit inainte sau dupa ce ai bagat cardul?

| Girly97 explică (pentru darrio2007):

Nu chiar, am auzit de un astfel de caz la stiri recent.

| darrio2007 a răspuns (pentru Girly97):

E mai veche problema dar destul de rară deocamdată. Pe la noi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Bancomatele au afisate nr de telefon ale bancii care se poate ocupa de astfel de treburi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un card uitat in bancomat
Nu poți uita un card în bancomat. Bancomatul poate reține cardul in anumite situații. Pentru aceasta se face apel la banca sau entitatea de care aparține.
Un banccomat pe care a fost montat un dispozitiv de fraudare nu este o urgență de 112.

| Raducons a răspuns:

Poarte era expirat si banca la retinut, altfel nu inteleg cum poti sa uiti cardul acolo