| paulneamtu a întrebat:

Un medic sef de sectie are voie sa se insoare cu o asistenta de pe aceeasi sectie?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, are voie, nici o lege nu-i interzice aceasta.
Poate ca, dupa casatorie, asistenta sa fie mutata pe alta sectie.

| paulneamtu explică (pentru Ioandelasal):

Pai daca trebuie sa se mute pe alta sectie inseamna ca e ceva lege care nu le da voie

| Ioandelasal a răspuns (pentru paulneamtu):

Nu stiu exact, dar asta n-are importanta pentru casatorie, mutarea (daca este) s-ar face doar dupa casatorie.

| cristi202 a răspuns:

De ce nu ar avea? Daca se iubesc...

| paulneamtu explică (pentru cristi202):

Ma gandesc la ceva conflict de interese

| cristi202 a răspuns (pentru paulneamtu):

Nu ar fi. Exista un caz asemănător, celebru, Marie și Pierre Curie. Au avut o colaborare extraordinara care soldat cu căsătoria și un premiu Nobel.

| darrio2007 a răspuns:

Lasa-l, ca traieste pe alta lume.

| darrio2007 a răspuns:

Da, care e problema? Numai să nu fie insurat.

| paulneamtu explică (pentru darrio2007):

Ma gandesc sa nu fie ceva conflict de interese. Ca atunci cand sotul e primar si sotia detine firma de salubrizare

| darrio2007 a răspuns (pentru paulneamtu):

Ho, ho, e plina țara de asemenea cazuri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ba bine că nu! Nu există nici un impediment, de nici o culoare!

| Freya1 a răspuns:

Nu te oprește nimeni sa te însori cu cine vrei.

Răspuns utilizator avertizat