| Julyanna a întrebat:

vreau cateva pareri despre asistentii medicali. Ce credeti voi? Pe ce sectie ar fi mai usor/frumos sa lucreze o asistenta medicala?

Răspuns Câştigător
| Superhainute_Comanda_1986 a răspuns:

Cel mai frumos este la pediatrie deoarece poti sa lucrezi cu prichindei.
Cel mai banos este la sectia de ginecologie.
Cel mai usor este la sectia de neonatologie(adica nou-nascuti).

| Julyanna explică (pentru Superhainute_Comanda_1986):

Ginecologie... asta imi place mai mult.

11 răspunsuri:
| ioanionel a răspuns:

Pediatrie

| Julyanna explică (pentru ioanionel):

As lucra mai degraba cu adulti decat cu copii...

| ioanionel a răspuns (pentru Julyanna):

Atunci cel mai frumos nu inseamna intodeauna cel mai usor, cred ca cel mai frumos este acolo unde este cel mai mult nevoie de tine, acolo unde iti poti folosei mai bine cunostintele medicale si calitatile tale umane, acolo unde poate altii poate evita.

| Oana92 a răspuns:

Oftalmologie, nutritie, medicina generala, kinetoterapie

| SimonaCristina a răspuns:

Medicina de urgentalaughing

| etudor a răspuns:

Daca ai ales aceasta meserie ar trebui sa-ti fie indiferent in ce sectie lucrezi, pentru ca oriunde salvezi o viata sau ajuti la insanatosirea cuiva. Dar mai liber e intr-un cabinet de specialitate dintr-o policlinica, sau intr-un laborator de analize medicale.

| Julyanna explică (pentru etudor):

Etudor... inca nu am ales nici o meserie in domeniu medica. Mai am cateva luni pana la terminarea liceului si inca nu m-am hotarat ce sa fac.Imi place sa lucrez ca asistenta medicala, este visul meu de cand eram mica, insa vroiam mai multe detalii avantaje /dezavantaje.

| etudor a răspuns (pentru Julyanna):

Medica -e numele firmei ce fabrica sevetele umede intime

| Julyanna explică (pentru etudor):

Scuze de greseala... domeniu "medical". sunt om si de aceea gresesc. nu sunt perfecta.

| magazinulDepeBlog a răspuns:

Teoretic, pentru ca o faci din dorinta de a ajuta oamenii, este frumos sa lucrezi "pe" orice sentzie - usor nu are cum sa fie pentru ca lucrezi cu oameni care au diverse afectiuni... in mod cert nu alege ATI.