| AvalohAlyn a întrebat:

Va place in capitalism? Care sunt părțile lui negative?

1 răspuns:
| Delcatty a răspuns:

Da, pentru ca e singurul sistem care chiar functioneaza si a scos oamenii din saracie, de-asemenea a umplut rafturile magazinelor.
Partea negativa, as zice, e ca trebuie sa fii mereu printre cei mai buni ca sa fii bogat iar, prin "cel mai bun" se poate intelege si "om care face jmenuri fara sa fie prins cat mai mult timp". Intr-un final, clientii sau angajatorii, in functie de caz, o sa se sesizeze, asa ca ar face bine sa puna la saltea.