| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Am vârsta de 32 ani. Cum intru in posesia a unei locuințe de la Primărie (sector 2) știu ca este o varianta sa plătești timp de câtva ani și îți rămâne casa pe numele tău "ceva de genu, nu mai știu exact"

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Salut, din cate stiu eu, o poti lua in chirie, nu definitiv, pana la varsta de 35 ani.Te duci la ei cu actele necesare si astepti.

| Saveluc a răspuns (pentru WaterDrop):

Și după ce am împlinit vârsta de 35 ani trebuie sa plec? Știu ca după fiecare an trebuie sa dac un update la dosar și pana îmi vine rându trec 10-15 ani și trei ani sau dus in vânt.