| AvalohAlyn a întrebat:

Voi mai aveți transport cu microbuze adică maxi-taxi care fac trasee urbane doar în oraș așa cum fac autobuzele? Cat costa biletul și în ce oraș? Cum vedeți acest transport? Din curiozitate întreb.

4 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Erau utile dar conditiile erau jalnice -pentru Constanta

| Demidol a răspuns:

Nu mai avem. Dar erau mici, inghesuite, nu urcau in ele decat cei ce se grabeau. Toti asteptau autobuzele. Pretul era egal cu al autobuzelor.

| Benyamin173 a răspuns:

La mine mai exista, eu mai merg cu axi ul câteodată cand nu are rost sa scot masina... un bilet e 7 lei pentru o distanță de aproximativ 27 de km. In masina poat spune ca nu sunt cine stie ce conditii... câteodată mai stai si in picioare. Dar acum depinde si de la autocar la autocar.

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Din ce in ce mai mult cresc prețurile. Parerea mea! Mai ieftin este cu trenul.