| Paunas_Leonard_2002 a întrebat:

Vreau sa merg in Ungaria si am 15 ani.Ce acte imi trebuiesc?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu mergi cu ambii parinti ai nevoie de cartea de identitate sau pasaport si de declaratia notariala a ambilor parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in Ungaria si indica un insotitor major. Daca pleci cu un parinte ai nevoie de declaratia celuilalt parinte.

| Donsavas a răspuns:

In primul rand ai nevoie de un insotitor, apoi discuti cu ai tai tutori si cu un notar.

| EMKing a răspuns:

Pasaport, si daca nu mergi cu parinti, iti trebuie accordul ( nu mai stiu sigur cum ii zice ) + incredintare la un major acolo.

| suntserios a răspuns (pentru EMKing):

De ce ar avea nevoie de pasaport? CI ce are?

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

Procura de la parinti si ai nevoie de un adult cu tine ca altfel nu te lasa(asta cu adultul, nu sunt sigura ca e adevarata) in rest pasaport si atat

| suntserios a răspuns (pentru CristianaCrissPinka2002):

De ce ar avea nevoie de pasaport? CI ce are?

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns (pentru suntserios):

Ala iti trebuie daca mergi cu avionul in rest nu iti trebuie

| suntserios a răspuns (pentru CristianaCrissPinka2002):

Si daca mergi cu avionul de ce nu e suficienta cartea de identitate?

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu toate chestiile

| suntserios a răspuns (pentru CristianaCrissPinka2002):

Pai si atunci de ce il dezinformezi pe om?

| Dorian1997 a răspuns:

Nu iti trebuie pasaport, doar buletinul si procura de la AMBII parinti+un adult trebuie sa fie alaturi de tine, daca nu, nu te va lasa sa iesi din tara