| Jiman_Sorin_1976 a întrebat:

Vreau sa sțiu va rog, salariul meu de încadrare, în momentul de fata, și ce data e trecută pentru începutul colaborării!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si tu crezi ca suntem ghicitori?
Pentru colaborare se face un contract si acolo sunt trecute toate prevederile: data inceperii colaborarii, obligatiile si drepturile tale, inclusiv cat primesti, etc.
Daca esti angajat cu contract individual de munca este tot asa, astfel ca tu trebuie sa stii ce-ai intrebat, noi n-avem de unde sti.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Deci trebuie sa dam in bobi, sau ceva, ca sa ghicim ce scrie in contractul TAU de munca!

| nugasescusernameliber a răspuns:

Salariul minim de incadrare la 8 ore pe zi este in prezent 1450 lei. Daca te-au angajat cu salar mai mare, asta doar tu poti sa stii in functie de cum v-ati inteles. Inclusiv incheierea contractului de munca, pe care, apropo, ar fi trebuit sa-l semnezi si sa primesti un exemplar.
Poti cere o dovada din REVISAL, acolo se vad clar toate datele.