| throwawayaccount1999 a întrebat:

Zilele astea ma duc sa semnez contractu de angajare la mega image. Am si eu o intrebare si sper ca cineva sa stie sa-mi raspunda precis, daca este / a fost angajat mega image ar fi perfect. Am dreptul sa cer o copie dupa contractul de munca?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca ai dreptul dar angajatorul este obligat sa-ti dea un exemplar original al contractului individual de munca, dupa semnarea acestuia.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa semnarea contractului de ambele parti, compania are obligatia sa-ti dea si tie o copie a contractului, iar daca nu ti-o da, trebuie tu sa o ceri.

| alina2k18 a răspuns:

DA, ai dreptul.

| Yuoia a răspuns:

Este obligatoriu sa-l ai.
Angajatorul ti-l va da.

| UserRo10 a răspuns:

Angajatorul este obligat sa iti ofere acest lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vei primi.