Întrebare recomandată | Shooter a întrebat:

A citit cineva cartea "Emotions Revealed" de Paul Ekman sau cartea "Emotii date pe fata" tot de Ekman? Ce carti de limbaj al trupului recomandati?

4 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Da, l-am citit, serialul Lie to me a fost facut dupa cartea respectiva si cu Paul Ekman ca ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre limbajul non-verbal: Cartea Gesturilor - Peter Collett, Emoţiile date pe faţă - Paul Eckman, Arta de a citi gândurile - Henrick Fexeus, De ce mint copiii? Cum pot incuraja parintii sinceritatea - Paul Ekman, Minciunile adultilor. Indicii ale inselatoriei in casnicie, afaceri si politica - Paul Ekman, Secretele comunicarii nonverbale. Ghidul unui fost agent FBI pentru citirea rapida a oamenilor, Manual de gesturi. Ce ascund gesturile si expresiile faciale ale oamenilor, Limbajul trupului - James Borg, Limbajul trupului - David Cohen, Cartea gesturilor - Peter Collett, Cartea gesturilor europene - Peter Collett. Si mai recomand serialul Lie to me facut dupa cartea Emotii date pe fata. Retul mai cauta si tu pe google

| calinstefan19 a răspuns:

Kamasutra cred ca te ar interesa! :* si funda

| Chironda a răspuns:

Sunt niste carti foarte bune le-am citit acum un an si miau plcut