| didi33 a întrebat:

Am citit cartea "Micul print" dar n`am inteles: cine este acel copil de 6 ani care facea desenele? Era Micul print sau alt copil?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era chiar autorul, la varsta de 6 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ţin minte că eu am citit în decurs de 3 luni mai multe cărţi, printre care au fost şi " Micul Prinţ " şi " Mizerabilii ". Sunt destul de curios ce şi cât vei putea tu memora şi înţelege din Mizerabilii, dacă tu n-ai înţeles Micul Prinţ.

| MeritaSaMaiFiuAsa a răspuns:

Cel care facea desenele era autorul cand era mic sau mare in cazul oii( nu micul print)

| Onlyus a răspuns (pentru MeritaSaMaiFiuAsa):

Cel care desena era autorul! happy

| Cataa9 a răspuns:

In general, Micul print.