| mariusolivian a întrebat:

Am media 5, 93 la bac,...7, 8 geografie și 5 la mate și romana...am făcut contestație la mate pentru ca știu ca am făcut mai mult de 5... îmi mai trebuie e 20 sutimi...credeți ca îmi vor da?☺

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta ce credem noi, important este ce va constata comisia de contestatii.
In orice caz, daca diferenta va fi mai mica de 0, 5 puncte, vei ramane cu nota data, respectiv 5 si va trebui sa repeti examenul de bacalaureat in a doua sesiune, il poti repeta la ambele materii cu 5 sau numai la una, la care crezi ca vei obtine nota mai mare.

| mariusolivian explică:

Știu ca depune de comisie, dar au fost unele cazuri în care nota obținută după contestație sa crească cu 1 pct 2...adică mă gândesc ca pentru 20 sutimi...