| crTy a întrebat:

Am nevoie de o aplicatie de pe care să pot citi cărți, însă gratis și în română.
Nu cu autori anonimi sau debuturi, ci cărți pe care le pot găsi la Carturesti de exemplu.
Folosesc wattpad dar acum nu de asta am nevoie.

Voi ce stiti/folositi?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ok deci... e o diferenta. Daca vrei aplicatie de citit carti, sunt cu sutele. Dar doar de citit. Nu iti dau si cartile. Doar asta ai intrebat.

Si legat de ce te-ai referit tu. nu prea gasesti.
Pentru ca acele carti de la "carturesti" sunt platite. Trebuie cumparate. Daca s-ar gasi totul free pe net, unde ar mai ajunge. Unele carti, rare se mai gasesc si pdf, si ti le poti descarca. Dar asta in mica parte.
Daca vrei o carte cum sunt cele mentionate trebuie sa o cumperi.
Bafta big grin

| Dalmore a răspuns:

Poti sa-ti iei Adobe Reader si sa descarci carti de pe 101books.ru sau cartipdfshare.blogspot (dar aici sunt si reclame, trebuie sa astepti 10 secunde blabla).