| Adrian_Alexandru_2000 a întrebat:

Am si eu de facut o compunere de o pagina despre o carte/un autor sau un personaj care te-a marcat.
Ma ajutati va rog mult?

2 răspunsuri:
| Ragnarøk a răspuns:

Ai pretentia ca eu sa-ti fac o compunere despre un personaj care te-a marcat PE TINE? N-am cum sa argumentez eu opinia ta, cumetre.

Pune mana si citeste ceva acceptabil, concluzioneaza experienta livreasca prin compunerea ta si nu mai te resemna.

| Mcnebunatika a răspuns:

Cartea,,Colt Alb" de Jack London, la editura,, Maxim Bit". A fost scrisa in anul 2006, in Cluj Napoca.
Aceasta carte chiar daca nu are imagini, m-a impresionat prin faptul ca personajul principal,, Colt Alb", chiar daca si-a pierdut mama de mic, el inca era puternic si curajos. Zic asta pentru ca el a fost batut si obligat sa lupte cu alti caini, de catre stapanul sau. Un caine era sa-l omoare, dar fiul unui judecator l-a adoptat si l-a ingrijit. Acolo a simtit iar iubire, dupa ce si-a pierdut mama.
Chiar daca am citit-o de curand, mie mi se pare ca invatam o lectie ajutatoare in viata si e cartea mea preferata.
Sper ca te-am ajutat! Funda?