| yulyanna a întrebat:

Am si eu o intrebare si desigur si nevoie de ajutor, avand in vedere ca in vara aceasta la romana a picat, enigma otiliei, ion, ultima noapte de dragoste, Maitreyi si baltagul, care sunt sansele, dupa voi, sa mai apara inca odata acum?

urmatoarea intrebare la care v-as cere ajutorul, care sunt romanele la care cere caracterizarea unui sau mai multor personaje?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Caracterizare poate pica la toate. Nu te baza pe ce s-a dat anii trecuti. Invata-le pe toate. Caracterizarea o poti face si folosindu-te de comentariu (dar trebuie sa il sti).

| yulyanna explică (pentru danutzu96):

Daca imi pica caracterizarea unui personaj, iar eu sa zic ca "as evita subiectul" scriind comentariul romanului din care face parte personajul respectiv, imi puncteaza?

| danutzu96 a răspuns (pentru yulyanna):

Da, nu ti se puncteaza integral, dar se puncteaza.