| eMLisi a întrebat:

Buna am o intrebare legata de BAC. In programa avem 4 tipuri de roman

a)Romanul tradiţional – Ioan Slavici, Mara

b)Romanul de tip obiectiv – Liviu Rebreanu, Ion

c)Romanul modern de tip subiectiv – Camil Petrescu, Ultima noapte de dragoste întâia noapte de război sau Patul lui Procust

d)Romanul realist – George Călinescu, Enigma Otiliei

Cerinta imi va spune EXACT despre ce tip de roman trebuie sa scriu sau va fi ceva general? Avand in vedere ca roman obiectiv este si Enigma Otiliei si Ion si Baltagul

Va rog sa imi raspundeti.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti va spune exact, vei scrie ce ai studiat tu la clasa. Cum te pregatesti tu de bac daca nici macar un subiect nu ai vazut cum arata?

| eMLisi explică (pentru suntserios):

Stai linistit, nu sunt a XII-a! Ar trebui sa te incante faptul ca ma interesez de pe acum.

| justsummer a răspuns:

Va spune un rămân de tipul...din perioada interbelica postbelica.