| Upz0r3 a întrebat:

As dori niste informatii despre romanii din secolul 19 (ocupatii, ce mancau/beau, aspectul fizic etc.) Fundaa

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Citeste despre Romania secolului XIX si iti vei da seama cam cu ce se ocupau romanii atunci, ce cultivau, ce munceau, cum se imbracau.Gasesti pe net informatii, as fi vrut sa copiez cate ceva, dar cel mai bine cred ca numai tu stii ce te intereseaza exact.

| nonbar a răspuns:

Pai nu erau foarte inalti de statura mancau multa mamaliga mamaliga era mancarea lor de baza