| RMG a întrebat:

As dori sa citesc un roman cu o actiune ce se petrece in rusia, voi ce imi recomandati?

3 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Bună ziua! Călătorie de la Petersburg la Moscova de Aleksandr Radișcev, Crimă și pedeapsă de Fiodor Dostoevski, Amintiri din casa morților de Fiodor Dostoevski, Anna Karenina de Lev Tolstoi.O zi frumoasă să ai!

| Lynna a răspuns:

Crima si pedeapsa, de Dostoievski

| KateMiddleton a răspuns:

Maestrul si Margarita de Bulgakov, extraordinar!
A fascinat mii de oameni, te face sa revezi sensul si viata ta.Nu sunt vorbe in vant, am crezut ca nu mai sunt asa carti.
Cartile propuse mai sus sunt si ele interesante dar au un subiect prea complicat.
E cartea favorita a mea si a multor personalitati internatiole.
Celebrul actor Danniel Radciffe care l-a interpretat pe Harry Potter o considera cea mai buna carte si carte sa favorita.
Am fost uimita sa aflu asta mai ales ca imi place si mie cartea!
Bafta si lectura placuta!
Funda?