| NiKuTZzA a întrebat:

As vrea sa citesc romanul MARA de Ioan Slavici, imi poate spune cineva despre ce este vorba in el
FUNDA

Răspuns Câştigător
| ClauditaSmile a răspuns:

Citeste aici rezumatul:
https://www.google.ro/......ps?/search

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Citeste-l cu incredere.

| corolav a răspuns:

Păi, dacă vrei să-l citești, de ce să-ți spunem noi despre ce e vorba în acest roman?
Îl citești și vei afla.Nu-i așa?

| NiKuTZzA explică (pentru corolav):

Dar daca nu imi place despre ce este vorba de ce sa il mai citesc?

| corolav a răspuns:

Păi nu e așa!
Deschizi cartea, citești 15 - 20 de pagini și dacă nu-ți va plăcea te oprești.
Așa, dacă ți-l va povesti cineva, vei spune că „gata, am priceput, nu-l mai citesc!".