| Solix a întrebat:

Ati da pe o carte 99 de lei sau eu sunt ultimul fraier?laughing

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Clar că aș da dacă cartea e asul de treflă ce mi-ar lipsi de la chinta royala și potul e mare!

| minrest a răspuns:

Dau si 300, daca e buna si vreau sa o am in proprietate.

| alina2k18 a răspuns:

Nu citesc si nu nu cumpar carti big grin deci cu siguranta nu as da nici 1 lionwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Asa e fataaah tuu nebunoo
Singura carte care imi face cartofi prajiti e kama sutra, ca devin atat de experta in pat incat iubi face orice pentru mine, adica cartofi prajiti
Barbatiiii la cratitaaaa ahahahaha who run the world? Girls! Yoo ma bitchiiizzz slayyyyy haaard

| deadhoe a răspuns (pentru anonim_4396):

Lmao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineînțeles că ași da. Și chiar am dat. De obicei toți banii mei de bursă, de la școală, se duc pe cărți, dar cum sunt întreținută de părinți, de ce să-mi fac griji? De ce să nu cumpăr cărți dacă îmi place să citesc?

Sigur, dacă te știi într-o situație șubredă din punct de vedere financiar și poate nu mai ai ajutor, pui nevoile înaintea dorințelor. Atunci nu este tocmai bine să cumperi orice. Încearcă să găsești cărți în format PDF online gratis, nu o fi cea mai bună metodă de a susține un autor și această industrie, dar îți susții măcar buzunarul în condiții bune. Până la urmă mai vin și vremuri grele. Of, copilărie! Ce-o să mă fac eu fără tine? Ce? N-o să mai citesc? Nu! Mai bine mă fac bibliotecară și se rezolvă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff, face si cartofi prajiti?

| IIIshaneIII a răspuns:

Eu zic sa o piratezi si daca iti place o cumperi daca nu iti place nu o cumperi

| Kogaion a răspuns:

Dau si 2.000 de lei daca e una buna.

| CVane a răspuns:

Daca e vorba de bac gasesti pe internet materialele de care ai nevoiewinking.

| Petrovic a răspuns:

Depinde de carte, de subiectul abordat.

| andrey663 a răspuns:

Am dat 100 cand s-a lansat Origin de Dan Brown.A meritat.
O sa dau si 500 cand se lanseaza cartea lui GRR Martin doar ca sa o am primul.

| wolfves a răspuns:

Intai as cauta-o pe elefant pentru ca acolo se gasesc si la jumatate de pret unele. Dar daca chiar mi-o doresc si nu o gasesc mai ieftin pe net sau altundeva, atunci da.

| Evelinmariaa a răspuns:

Daca ești pasionat de citit sau daca ești pasionat și interesat doar de cartea respectiva, da, atunci ai da și 100 de lei. Chiar mai mult. Asta tine doar de tine.

| StefanGGXX a răspuns:

Depinde.