| AvalohAlyn a întrebat:

Audiobook sau carte tiparita? De ce?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Mie imi este mai usor sa ascult decat sa citesc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tiparita. Pentru ca in audio se pierd multe detalii plus ca e greu sa te concentrezi atatea ore sa asculti.

| teo530 a răspuns:

Tipărită. Reţii mai bine pentru că eşti mai atentă la citit.

| Basthet a răspuns:

Bună! Cartea tipărită e mult superioară audiobook-ului. Vrei să recitești un fragment, vrei să te oprești ca să te gândești la o anumită idee, vrei să reții mai mult, atunci citești cartea tipărită. Nu uita că prin urechi obții 1, 5% din informații, iar prin ochi - 80%. E o diferență, nu?! happy