| Anaoi28 a întrebat:

Buna!
A citit careva cartea "O viață pe o coajă de pepene", de Constantin Gheorghiu? Daca da, cum vi s-a parut? Eu acum am facut rost de ea, insa nu prea stiu la ce sa ma astept, tinand cont de faptul ca nu am gasit le net nici macar o recenzie sau un rezumat. Cartea pe care o am eu este din 1966, veche, intrucat nu am gasit sa o cumpar noua de nicaieri.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| vasile2222 a răspuns:

Vad aici cateva vorbe despre carte (cauta dupa "pepene")
https://revistacil.files.wordpress.com/2016/02/cilii2018final.pdf

Citeste-o si scrie o recenzie. Fa-ti un blog in care sa scrii despre carti.

| Anaoi28 explică (pentru vasile2222):

Multumsc foarte mult!