| Kittylover2011 a întrebat:

Am nevoie de niște carti de dragoste contemporane :iubire în adolescenta. Mi-ar placea cărțile un care o fata iubește un băiat însă acesta nu are sentimente pentru ea sau un love triangle. Pe voi ce cărți v-au impresionat, care v-au plăcut? Mulțumesc anticipat și cel mai bun răspuns primește funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, dacă vrei cărţile pe care o să ţi le recomand în format pdf, dă-mi un mesaj pe privat.
Chimie perfectă
Fericirea începe azi (absolut superbă)
Intimidare (sigur o să-ţi placă)
Te aştept ( Una dintre preferatele mele :3)
Pe strada Dublin\Londra
Niciodată împreună (PERFECTĂ).

3 răspunsuri:
| Argelean a răspuns:

Salut! A aparut o carte prin 2007 : Privighetoarea şi Trandafirul, iar in ea este vorba de "cea mai minunată minune a lumii: iubirea".Eu ti-as reomanda sa citesti Privighetoarea şi Trandafirul e destul de emotionanta.Bafta!

| Rebeca19 a răspuns:

Una dintre cele mai frumoase carti de dragoste, pe care le-am citit a fost Fluturi scrisa de Irina Binder.E genul de carte pe care chiar daca as citi-o de 1000 de ori nu m-as plictisi de ea.Ti-o recomand cu drag! happy

| Tormented a răspuns:

Tuturor baietilor pe care i-am iubit de Jenny Han este cea mai recenta carte de dragoste pe care am citit-o si iti spun sincer ca mi-a placut enorm. Pe langa faptul ca in carte e si umor, iar actunea nu e exagerat de siropoasa, eu, personal, am gasit-o ca fiind o carte reala. Actiunea nu e trasa de par si firul narațiunii pare natural.