| DeeaD33a a întrebat:

Buna, am o scurta intrebare, daca am invatat Eu nu strivesc corola de minuni a lumii care este o arta poetica modernistă pentru bacalaureat, mai trebuie sa invat si Flori de mucigai care este si ea la randul ei o arta poetica modernistă? Ca sincer timpul este foarte scurt si nu are rost sa invat 2 poezii cu aceelasi curent literar

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, sunt mai mari sanse sa pice Arghezi decat Blaga. Mai bine invatai Flori de Mucigai si Corola nu.