| NY_8779 a întrebat:

"Eu nu strivesc corola de minuni a lumii"...va spune ceva?

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Spune spune
Blagasmug

| User a răspuns:

Bacovia?thinking In fine, nu stiu daca e sau nu Bacovia, dar stiu ca am studiat-o recent la scoala... parca...

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E un titlu a unei poezii de Blaga, dacă mai ţin eu minte din liceu.
Paul27, ruşine să-ţi fie.
Oricum poezia în sine o s-o ţin minte doar pentru că am avut-o subiect la teză iar în acea oră am terminat-o psihic pe profa de română demonstrându-i că pot să ascult şi să înţeleg o melodie în suedeză în căşti, să scriu un eseu bun (nu foarte bun pentru că oricum nu mă pricep iar Blaga nu mă atrage ca poet) şi în timp ce fac aceste două să mă contrez şi cu ea pe un subiect politic.
A fost simpatic laughing.
Salut.

| NY_8779 explică:

Oh. n-as fi vrut sa va duc cu gandul neaparat la poezie... voi striviti corola de minuni a lumii?