| OdetteAndreea a întrebat:

As dori sa stiu daca in Bucuresti se gasesc mai multe carti ale autorului Chuck Palahniuk si, de asemenea, daca puteti sa imi recomandati niste autori japonezi (in afara de Haruki Murakami) si coreeni. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, ar fi posibil să găsești, librării sunt multe, titluri diverse, trebuie doar să insiști în căutări, dacă îți plac atât de mult cărțile autorului Chuck Palahniuk.
Referitor la cerința a doua, îți recomand niște cărți scrise de autori asiatici:
Azaleea roșie, Anchee Min
Frumusețe și întristare, Yasunari Kawabata
Ani de așteptare, Fumiko Enchi
Komayo.
Povestea unei gheişe, Nagai Kafū
Adevarata viata de gheisă, Mineko Iwasaki
Brocart de toamnă, Teru Miyamoto
Pădurea norvegiană, Haruki Murakami
Yakuza Moon – Memoriile unei fiice de gangster, Shoko Tendo
N-am mai visat de mult că zbor, Taichi Yamada

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ti-i recomand pe Mishima si Kawabata. La prima parte a intrebarii nu raspund pentru ca suna ca naiba.

| Andreeac33 a răspuns:

Incearca la Humanitas.Si nu cunosc autori coreeni sau japonezi, doar chinezi.