| cremita a întrebat:

As vrea sa citesc o carte in timpul liber dar nu stiu ce. Cele din biblioteca familiei le-am citit sau nu ma atrag. Sa aiba o actiune care sa ma faca sa nu las cartea pana la sfarsitul actiunii sau ceva de genul.(am 23 de ani, va spun ca sa nu imi ziceti vreo carte din generala). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Eu am 20 de ani si sunt pasionata de lectura si iti pot spune cateva titluri de carti care le-am citit cu foarte multa placere:
"Pe aripile vantului"- Margaret Mitchell
''Insula pierduta"- Margaret Mitchell
"Qvo vadis"-Henryk Sienkiewicz
"Jane Eyre"- Charlotte bronte
"Necunoscuta de la Wildfell Hall"- Anne Bronte
"La rascruce de vanturi"- Emily Bronte
"Rebecca"- Daphne du Maurier
"Mnastirea din Parma"- Stendhal(o citesc acum, nu am terminat-o inca, mai am vreo 100 de pagini, dar e super, recomand)
"Rosu si negru"- Stendhal
"Madame Bovary"- Gustave Flaubert
"Coliba unchiului Tom"- Harriet Beecher-Stowe
"Fii si indragostiti"- David Herbert Lawrence
"Robie"- William Somerset Maugham
"Sfarsitul unei iubiri"- Graham Greene
"Lorelei"-Ionel Teodoreanu
"Panza de painajen"-Cella Serghi
"Adela"- Garabet Ibraileanu
"Maitreyi"_ Mircea Eliade
Ti-am scris mai multe titluri de carti ca sa ai de unde alege si sa nu ma suprapun peste unele citite deja de tine. daca te intereseaza detalii despre una anume din cele enumerate de mine, lasa un mesaj si iti fac o scurta recenzie/prezenatre ca sa vezi daca ar fi pe gustul tau si ar merita sa incepi sa o citesti. Apropo, din ce localitate esti?

| cremita explică (pentru Euletitia):

Le-as putea gasi pe un site ca sa le printez?

| Euletitia a răspuns (pentru cremita):

Nu stiu, eu pe o parte le am in biblioteca, iar pe celelalte le-am imprumutat de la biblioteca. Nu imi place sa citesc carti online sau sa le printez de pe siteuri si apoi sa le citesc. Prefer "varianta clasica", direct din volumul cu miros de tus. Dar daca tua i optiunea asta, inceraca sadaiun search pe google cu titlul cartii pentru care optezi si poate o gasesti. Spor la cautat cartile si ma bucur ca te-a ajutat raspunsul meu!

| cremita explică (pentru Euletitia):

Am renuntat la ideea de a printa si mi-am cumparat 2 carti (La rascruce de vanturi, Mandrie si prejudecata)si de o saptamana astept sa imi ajunga sa citesc big grin

5 răspunsuri:
| Gabrielle16 a răspuns:

"Toate panzele sus" de Radu Tudoran

| ClassyAsFuck a răspuns:

Codul lui DaVinci(Dan Brown)
Al doilea copil(Jhon Saul)
Nosferatu
Atat stiu...