| aculaR18 a întrebat:

As vrea sa-mi recomandati niste carti la fiecare categorie: aventura si psihologie. Multumesc! :3

Răspuns Câştigător
| lavi54 a răspuns:

Carti psihologice:

1. Portretul lui Dorian Gray – Oscar Wilde
2.Rosu si negru-Stendhal
3.Anna Karenina-Lev Tolstoi(sau cam orice scrie el si Dostoievski)
4.In cautarea timpului pierdut-Marcel Proust(doar ca sunt foarte obositoare si greu de citit, dar merita)
5. Dama cu camelii-Alexandre Dumas fiul
6.Ingeri si demoni, Codul lui Da Vinci, Conspiratia, Fortareata digitala, Infernul, etc.-Dan Brown
alte carti de D.H. Lawrence si multi altii pe care-i poti gasi la o biblioteca, iar daca mai vrei alte site-uri uite, dar nu-ti garantez pentru ele : http://www.bookblog.ro/categorie-carte/roman-psihologic/
http://www.books-express.ro/blog/10-romane-bulversante/#more-48088

Si carti de aventura:

http://cartionline.org/beletristica/romane-aventura-suspans

Unele se incadreaza si in cealalta categorie. Sper ca te-am ajutat! :)

11 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, in ceea ce priveste psihologia, iti pot recomanda titlurile din colectia "Psihologie practica" - http://www.edituratrei.ro/category.php/Psihologie_practic%C4%83/3/ si "Psihologie pentru toti" - http://www.edituratrei.ro/category.php/Psihologia_pentru_to%C8%9Bi/30/ de la Editura Trei. In aceasta perioada, sunt si reduceri de pret sau oferte de tipul 2 carti + 1 gratis.

| aculaR18 explică (pentru IrinaAndreea):

Multumesc, m-am uitat peste titlurile de pe site-urile pe care mi le-ai dat si unele mi se par chiar interesante! happy

| lavi54 a răspuns (pentru aculaR18):

N-ai pentru ce! happy Daca mai vrei si altele da-mi un mesaj pe privat.

| aculaR18 explică (pentru lavi54):

Deocamdata sunt suficiente. laughing Mai bine iti dau cerere de prieteniewinking

| lascuiulian92 a răspuns:

Am auzit de cartea Codul lui Da Vinci, pe care astept cu nerabdare sa mi-o cumpar, ca ar fi ceva exact pe placul tau. Vezi cum s-a razboit el pe vremea aceea cu fortele care acum sunt asa zisii "Illuminati".Ai tot ce vrei acolo si o spun doar din rezumatul ce l-am citit.

| lavi54 a răspuns (pentru lascuiulian92):

In "Codul lui Da Vinci" nu e in nici un caz vorba despre Illuminati, documenteaza-te mai bine inainte sa vorbesti.Cartea pe care ai mentionat-o e "Ingeri si demoni", scrisa tot de Dan Brown, cu acelasi personaj principal din "Codul lui Da Vinci".

| lascuiulian92 a răspuns (pentru lavi54):

happy ok, ma scuzi at

| lascuiulian92 a răspuns (pentru lavi54):

Sunt documentat destul de bine spun eu. Dar ai vrut tu sa faci pe citita :)

Citeste macar putin de acolo poate pricepi ceva. Codul lor se rezuma la numerologii in special, gemometrie astrologie si multe altele, ai destule indicii acolo.

Uite consuma-ti putin din infatuare citind macar 2 aliniate.
http://gawrylyta.files.wordpress.com/......0vinci.pdf

| aculaR18 explică (pentru lascuiulian92):

Ooo, merci pentru link laughing) o voi citi si eu happy

| lavi54 a răspuns (pentru lascuiulian92):

Am citit deja cartea, domnule cult.Iar singurele lucruri pe care le au in comun Opus Dei si Illuminati sunt fanaticii.Citeste si tu un rezumat al cartii sau poate chiar cartea,-desi poate iti depaseste aptitudinile-, si mai vorbim apoi.