| nosferatu15 a întrebat:

As vrea sa-mi recomandati niste carti care sa contina mister, dragoste, aventura etc. Mentionez ca sunt in clasa a IX-a. Nu uitati sa puneti si un mic rezumat la fiecare recomandare. Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Un yankeu la curtea regelui Arthur, Aventurile lui Tom Sawyer si Huckleberry Finn, Cei trei muschetari, Singur pe lume, orice de Sir Arthur Conan Doyle, orice de Agatha Christie, orice de Georges Simenon, orice de Horia Tecuceanu, Haralamb Zinca