| anonim_4396 a întrebat:

Aveți bookstagram? Vi se pare o idee bună? Ce fel de cărți preferați? Clasice sau contemporane? Mie îmi plac mai mult cele contemporane.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Am avut, nu mi se mai pare o idee bună, pentru că bookstagram-ul românesc e plin de tâmpenii, se promovează aceleași ''cărți'' lipsite de valoare la nesfârșit (Fluturi).

| Plato a răspuns:

Prefer clasicele, dar cu contemporanele e o problema.
"Fluturi" NU e o operă contemporana, e o mizerie infecta, o jignire adusa literaturii.
Opera contemporana e "Dragostea in vremea holerei", "Solenoid" etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

"Fluturi" nu e genul meu, nu îmi plac astfel de povesti. Citesc mai mult cărți de scriitori străini din care să am ceva de învățat.