| Ana282003 a întrebat:

Buna!
Acum că am intrat în vacanță, as vrea sa citesc și altceva, pentru că, de câteva luni, m-am afundat in lecturile pentru facultate și am neglijat complet celelalte genuri literare. Care este cartea voastră preferată? Eu nu am o carte preferata, e mult prea greu sa aleg, deoarece îmi plac foarte multe cărți, fie ele clasice sau contemporane.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Biblia ai citit-o? Daca nu, poti incepe sa o citesti

| doctorandus a răspuns:

Nu știu dacă am o carte preferată, în orice caz mi-a plăcut mult The Truth about Leo Strauss.

| ChadChampion a răspuns:

Buna! Iti recomand din tot sufletul cartea mea preferata: "The Mother of Learning" de Domagoj Kurmaic, o gasesti complet gratis online in limba engleza, asa cum a fost scrisa de autor si postata de el insusi. Daca nu iti suna bine partea cu engleza, pe romana recomand seria "Legenda" de Marie Lu. Ambele fac parte din lumea fictiva-fantasy si spun niste povesti foarte interesante. Daca nu ai mai citit in enngleza, dar cunosti limba relativ ok, atunci te incurajez sa citesti prima mea recomandare. Merita efortul!