| ottonnnel a întrebat:

Ce parere aveti despre noua generatie de filme 3D (avatar etc.)? Sau preferati pe cele clasice? Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

3D doar daca il vad in sala speciala care sa ofere toate conditiile pentru a viziona la maxim un film 3D(imagine, sunet, ochelari, confort). De ce? pentru ca e un progres in tehnica cinema`ului si de ce sa nu profitam? Chiar e mai interesant Avatar in 3D decat normal, desi preturile sunt si ele mai piperate.

9 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Daca sunt vazute in cinematografe imax 3D totul e ok, in rest daca nu te poti duce la astfel de cinematografe si ai numai cinematografe clasice, atunci n-are nici un efect filmul 3D, raman la clasic.

| hiphopbeatz a răspuns:

Avatar=twilight noise for nothing.

pace!

| AlecSSyA a răspuns:

Sincera sa fiu mie nu imi place deloc filmul acela 3D, Avatar!

| silver19 a răspuns:

Doamne, m-ati omorat cu avataru asta...sincer nu de la avatar au inceput filmele 3d, pana in avatar au mai fost filme cu caruta 3d la cinema, avatar este 90& o animatie si nu stiu ce e asa de WOW... un film foarte previzibil, mi s-a parut mult mai interesant 2012 sau sa nu mai vorbesc de Law Abiding Citizen un film excelent, avatar nu merita oscaru doar pentru ca este cel mai mediatizat si vandut film straight face

| silver19 a răspuns:

@maryus37 ce intrebare ai putut sa pui, daca pana la avatar "ai mai auzit de 3d?!" LOGIC ca da, am fost in primul rand la my bloody valentine, ice age, amandoua 3d, au mai fost filme o gramada la cinema 3d... destinatie finala 4 etc, dar astea n-au fost asa mediatizate ca avatar si de aia la lume li se pare ceva incredibil, pentru mine cum spunea si cineva mai sus... un film care e la moda si atat(gen twilight).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac exemplele talerolling on the floor Avatar etc. Sincer, pana la avatar ai mai auzit de 3D?
@silver19 -Ai auzit de tehnologie? Filmul Avatar are cea mai avansata, pana in zilele noastre. Programele au fost create special pentru acest film si multe inca sunt secrete. Decorul a fost realizat perfect, insa pe mine m-au dezamagit personajele si ideea de baza a filmului. Avatar merita Oscarul ani buni de acum incolo, daca regizorii nu se pun pe treaba si sa egaleze, macar.
Nu prefer 3D, filmele pentru 3D nu se numara printre favoritele mele. Mai trebuie sa astept. Raman la cele clasicewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai tari sunt alea 3d

| iulic a răspuns:

Avatar ee suuper
m-am uitat si eu
si chiar mi-a placut

| iulic a răspuns:

Avatar e super
m-am uitat si eu si chiar mi-a placut.