| RenesmeeC a întrebat:

Ce serii de carti va plac cel mai mult dintre : Twilight, Jurnalele Vampirilor si Vampirii Sudului?

Răspuns Câştigător
| Iwishtoknow a răspuns:

Mie cel mai mult mi-au placut cartile din seria Twilight. Ele mi-au deschis apetitul pentru citit. Jurnalele vampirilor mi s-au parut putin prea banale si fictive de-a binelea. Vampirii sudului nu am citit....incahappy

| RenesmeeC explică (pentru Iwishtoknow):

Ca pentru o lectura suplimentara, asa cand n-ai ce citi si cartile favorite de la biblioteca sunt deja imprumutate, sunt bune. Numai ca ar cam fi recomandat sa ai peste 13-14 ani. Minim.

| Iwishtoknow a răspuns (pentru RenesmeeC):

Cum sa zic, niciodata nu mi-a placut literatura "reala", poate ca fiind prima carte fictiva citita de mine, va avea mereu un loc special in cufarul amintirilor melehappy
Apropo, am citit-o la 12 ani...si abia astept sa am timp sa o recitesc.

| RenesmeeC explică (pentru Iwishtoknow):

Spuneam de seria Vampirii Sudului; seria Twilight am citit-o la 11-12 ani si m-a impresionat mult!

14 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Orice nu are vampire in titlu sau nu e cu vampiri.

| ema_2625 a răspuns:

Twilight

| wrath007 a răspuns:

Vampire diaries! funda?

| ValyOppa a răspuns:

Jurnalele Vampirilor.

| Roxx123 a răspuns:

Twilight love struck

| Dallly a răspuns:

Jurnalele Vampirilor. Restul mie nu imi plac deloc.

| Achim_Anca_1990 a răspuns:

Twilight. Le-am citit de 4 ori happy si daca asi mai avea timp asi incepe iar sa le citesc

| BadGirl000 a răspuns:

Eu as alege Twilight pentru ca are mai multa actiuna si este mai realista fata de alte carti unde vampiri pot manca mancare, mi sau parut niste carti foarte interesante.

| safdsdf a răspuns:

Dă.le foc la toate
Pune mâna şi citeşte ceva literatură bună, nu citi rahaturi.

| RenesmeeC explică (pentru safdsdf):

Pai nu prea ar avea rost sa le dau foc dupa ce am dat o groaza de bani pe toate. Dar intr-un fel ai si tu dreptate, dar mereu o sa aleg seria Twilight pentru ca ea mi-a deschis mintea ca sa pot citi mai multe carti si le-am citit cand aveam 11 ani. Pe langa literatura romana si ce trebuie la scoala, ma mai delectez si cu cateva carti cu vampiri.

| Mada96Madutza a răspuns (pentru safdsdf):

Eeei acum fiecare citeste ce-i place. Daca ar veni cineva sa-ti zica : "Ceea ce citesti tu sunt niste rahaturi!" Cum ai reactiona? Deci te rog...