| Al000 a întrebat:

Cine imi recomanda niste carti bune? Gen fantasy? Am citit Instrumentele Mortale, Jocurile Foamei, Jurnalele Vampirilor, Divergent... Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Sadic a răspuns:

Furtună pe Windhaven de George RR Martin şi Cartea lucrurilor pierdute.
Din păcate în genul fantasy sunt multe cărţi comerciale, scrise doar din dorinţa de bani a autorului.
Jocurile foamei chiar este o carte bună. Cărţile de mai sus sunt puţin cunoascute, sincer eu le-am luat la nimereală, dar mi-au plăcut la nebunie, deoarece ascund multe lucruri neobişnuite, stranii, originale.
De la Leda nu prea mai recomand cărţile lor, deoarece au ajuns să publice doar cărţi destul de slabe. Anyway, poţi să mai încerci Num3re de rachel Wardwinking

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand ciclul Cronicile Amberului, de Roger Zelazny, sunt 10 volume, ciclul Cantec de gheata si foc, de George RR Martin si ciclul Stapanul inelelor, de J.R.R. Tolkien. Titlurile volumelor le gasesti pe eo.wikipedia.org, cautand cu scriitorii. ro.wikipedia.org

| HDeNiSaR a răspuns:

Altfel de ingeri de lili st. crow

| Insurgent a răspuns:

Insurgentsmug

| Oleg20 a răspuns:

1 Omul invizibil de Wels
2 O călătorie spre centrul pămîntului de Jules verne
3 Şarpele de mare de Jules Verne
4 20.000 leghe sub mări-J. Verne
5 Goana după meteor-J. Verne
6 Insula misterioasă-J. Verne
7 Indiile negre-J. Verne
8 Copii căpitanului Grant-J. Verne
9 Căpitan la 15 ani-J. Verne
10 Doi ani de vacanţă-J. Verne.
winking