| AdaSophia a întrebat:

Imi place să citesc și aș vrea să vă întreb care e cartea voastră favorită? Vreau doar păreri. happy

Răspuns Câştigător
| rebeioana00 a răspuns:

"Charlie Bone si scoala de magie", Jenny Nimmo mi-a placut mult. E o carte de aventura si magie, de asemenea. Mi-au mai placut si "Cuore, inima de copil", "Aventurile lui Tom Sawyer". O prietena a citit "Ciresarii" si i s-a parut interesanta cartea. Ar fi bine sa citesti si ceva ce o sa-ti trebuiasca mai tarziu, ex:"Romanul adolescentului miop". Sper ca ti-am fost de ajutor!

16 răspunsuri:
| Lhurricane a răspuns:

Jurnalele vampirilor ^^

| AdaSophia explică (pentru rebeioana00):

Multumesc! In caz ca ai vrea sa incerci, mi s-au parut foarte frumoase cartile: "Miss Peregrine", "Proscrisii" si "Darul lui Jonas". Da, mi-ai fost. happy

| miawwow a răspuns:

Seria Jurnalele Vampirilor. Sunt 8 la numar.

| vangaelis a răspuns:

Silmarillion, Copii lui Hurin, Hobbitul, Stapanul inelelor, Povesti neterminate...toate scrise de Tolkien

| roxaroxana a răspuns:

Mie nu-mi cam place sa citesc... dar uite un site http://www.editura-art.ro/carti-cauta

| Cosma_Mihaela_1999 a răspuns:

Academia Vampirilor. de richell mead

| AdaSophia explică (pentru roxaroxana):

Multumesc! Cartile mele preferate sunt acolo! happy

| Cameliapantiru a răspuns:

Emily Bronte: "La rascruce de vanturi"

| 2B a răspuns:

,,Harrry Potter"" toate cele 7 volume si inca doua,, Oul Sarpelui""de J. Fitzgerald McCurdy, si Cartea minciunilor de James Moloney.Asta a fost bestiala ti-o recomand cu incredere! Succes in Continuare.

| AdaSophia explică (pentru 2B):

Multumesc!

| diegoyvilu a răspuns:

Interviu cu un vmpir de anne rice.e super.

| DoolceDoolce a răspuns:

Minunea, de J.R. Palacio. Este o carte foarte interesantă, despre un băiat ce avea o problemă la față, avea bot de lup, și toți râdeau de el, dar a reușit să se încadreze...Mie mi-a plăcut foarte mult. O poți lua de aici -http://www.editura-art.ro/carte/minunea

| AdaSophia explică (pentru diegoyvilu):

Am citit-o. E super!

| diegoyvilu a răspuns (pentru AdaSophia):

Ai vazut si filmul facut dupa carte?

| 2B a răspuns (pentru AdaSophia):

Cu placere sper sa le gasesti si sa le citesti sunt mununate!

| AdaSophia explică (pentru diegoyvilu):

Da...E genial!