| anonim_4396 a întrebat:

Care e cartea voastra favorita? (fara prostii)

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Lafel si mie tot Jules Verne.
Dar o carte foarte frumoasa este si sherlock holmes(ah as mai citio inca odata).

| alex0110 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Despre ce este vorba?

12 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ceva de Steinbeck, Dostoiveski sau Joyce.Fie,Ulise!

| PotcaPădurii a răspuns:

Hmm, cred ca "Necredincioasa" de Ayaan Hirsi Ali.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Cartea mea preferata e "pe aripile vantului" de Margaret Mitchell. Este, in opinia mea, o capodopera, o opera inegalabila ca stil, tematica, construcitia eroinei principale. O recomand tuturor, chiar merita citita!

| DracoMalfoy a răspuns:

Pai sunt mai multe: imi plac romanele Harry Potter, comic book-ul "Emily the Strange", si cartile de Jerome K. Jerome si Jules Verne si cele istorice de Arthur Weigall...

| Krissツ a răspuns:

Twilight si ~Amintiri din copilarie~ de I.Creangawinking

| Lollipop023 a răspuns:

Buna.Imi plac romanele de la editura Reader's Digest, Jules Verne si Twilight.

| Manyna a răspuns:

Sandra Brown-Violul
-Imaginea din oglinda
-Chiar si ingerii cad
-Caderea lui Adam
-Dupa zece ani
Nora Roberts-Raul divin

| Alcy a răspuns:

Jane Eyre de C. Bronte pe care o pot citi de n-ori si Invataturile lui Abraham – Legea Atractiei" de Esther si Jerry Hicks:
http://cumul.ro/filmul-the-secret/

| melissa984 a răspuns:

Cartea mea preferata este Insula de corali de Robert Michael Ballantyne.

| Yondaim3 a răspuns:

Cartea mea favorita este scrisa de Jules Verne imi plac in general toate povestiile de Jules Verne.Ti le sugerez si tie Funda?

| alex0110 a răspuns (pentru Yondaim3):

Mie nu prea imi plac cartile de jules verne. Hai sa vedem altele.