| Ubitzik a întrebat:

Imi puteti da si mie titluri de carti cu tema erotica?

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand urmatoarele romane de dragoste:
"Maitreyi''-MIrcea Eliade (si daca iti place poti citi si romanu-replica, "Dragostea nu moare''-Maitreyi Devi)
"La rascruce de vanturi''-Emily Bronte
"Pe aripile vantului''-Margaret Mitchell
"Dama cu camelii'-Alexandre Dumas-fiul
"Anna Karenina''-Lev Tolstoi
"Patul lui Procust''-Camil Petrescu
"Padurea spanzuratilor''-Liviu Rebreanu
"Rebecca'', "Golful francezului''-Daphne du Maurier
"Panza de paianjen''-Cella Serghi
"Jane Eyre''-Charlotte Bronte
"Mandrie si p[rejudecata", "Ratiune si simtire'', "Persuasiune''-Jane Austen
Spor la citit si o seara faina iti doresc!

| AnnMirele a răspuns (pentru Cameliapantiru):

De aici, le-am citit aproape pe toate şi pot să spun că nici una nu are erotică, doar "Dama cu camelii" e despre o curtezană. Erotică?
"Fifty shades"-nu ţin minte scriitorul.
"Bel-Ami"-Guy de Mopassant
"Decameronul"-Giovani Boccacio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt cartile alea pline de cliseuri, gen ce dulce e obedienta. ai putea sa incerci sade si masoch, venus in furs.
dar imi vin in minte si our lady of the flowers si pranzul dezgolit, tipping the velvet, pare-se macar filmul.

| musiiic a răspuns:

Seria Fifty Shades - E. L. James
Seria Crossfire - Sylvia Day
Seria Sweet - Maya Banks
Seria Visului - Nora Roberts
Triumful dragostei - Nora Roberts
Bineînţeles, la acestea se adaugă cărţile scrise de Sandra Brown.

| PerfectLife a răspuns:

Nu am citit, dar stiu ca Sandra Brown scrie astfel de carti.

| MihaiN a răspuns:

Unsprezece minute - Paulo Coelho