| IulianaDBF a întrebat:

La anul o sa termin liceul Pedagogic si as vrea sa devin educatoare. Trebuie sa mai fac o facultate?
Eu o sa vreau sa dau lectia de diploma din clasa a 12-a la Sibiu pentru a ma angaja acolo. Si nu stiu daca mai am nevoie de o facultate ca sa stiu sa ma pregatesc si interesez.

4 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

E suficient liceul pedagogic pentru un post de educatoare. Cred ca repartitia se face dupa note/unde este un post liber. Stiu multe educatoare/invatatoare care lucreaza si sunt la facultate la distanta.

| IulianaDBF explică (pentru christine99):

Si sunt la facultate pe un alt domeniu, nu?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Absolventa liceului pe profil pedagogic, cu diploma de bacalaureat, nu mai trebuie sa faca o facultate pentru a fi educatoare. Ar fi trebui sa stii asta.

| christine99 a răspuns (pentru IulianaDBF):

Nu, sunt la pedagogia invatamantului primar si prescolar, asa se numeste facultatea.