| Andrei07501 a întrebat:

Deci sunt clasa a10a pe profilul filologie(mi-am dat seama ca vreau sa devin educator)am vazut pe net ca trebuie sa am absolvit liceul pedagogic ca sa devin educator.As putea sa continui pe filologie sa iau bacalaureatul si sa merg la facultate(daca nu se poate a 2 varianta, m-as putea transfera in a11a la liceu pedagogic)sau mai as putea deveni in alt mod educator?(am o colega in clasa care si ea vrea sa fie educatoare )

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Poti ramane pe filologie, te va ajuta la titularizare, iar la facultate sa te duci pe pedagogic. Am o cunostinta care a facut filologie si dupa a dat la pedagogie la facultate si acum este educatoare. Succes!

1 răspuns:
| Alin013 a răspuns:

Nu stiu