| Kate281028 a întrebat:

Buna! Mi-a dat profa la pregatire la romana un fragment dintr-un text al carui nume nu-l cunosc, insa e super si mi-as dori foarte mult sa citesc respectiva carte. Nu mi-a venit ideea s-o intreb pe profa in timpul pregatirii, dar cand am ajuns acasa, mi-am dat seama cat de mult imi place acel text si problema e ca mai ma duc la pregatire de abia in ianuarie. Prin urmare, voi pune aici fragmentul si daca recunoaste cineva opera din care provine, nu ezitati sa-mi spuneti. Ar insemna enorm pentru mine sa-l gasesc.

"Dar daca suntem singurele animale care au visat sa se opuna mortii, suntem in acelasi timp singurele animale care ucid si pentru alte scopuri decat acela de a-si potoli foamea."

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa-ti contactezi profa pe telefon, Facebook, etc.