| angy77 a întrebat:

Un fragment dintr-un text, poate fi mai lung decat un alineat? S-au fragmentul este de la un alineat la altul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate fi, depinde de marimea fragmentului, nu exista reguli pentru aceasta. Numai bine!

2 răspunsuri:
| newshtrutuale a răspuns:

Un fragment poate fi mai lung decat un alineat. poate fii si un capitol intreg

| dexez a răspuns:

Un fragment poate fi chiar mai multe alineate, poate fi și o bucată dintr-un alineat, e orice bucată de text pe care nu știi cum altfel să o definești happy