| C1eu1C a întrebat:

Stiti cumva cum se numeste cartea in care sfarsitul este reprezentat de otravirea personajelor intr-o camera de hotel? Dar care nu mor, ajung la spital? Stiu ca e o carte de dragoste, actiunea avand loc in Bucuresti si ca parintii celor 2 nu sunt de acord cu relatia dintre ei asa ca la spital le spun fiecaruia ca celalalt nu a supravietuit.. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mary571 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7-a. Iubesc cartea

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea -Mihail Drumes
Incearca si ''scrisoarea de dragoste'', tot de Drumes scrisa.