| mslollypop666 a întrebat:

happy Am nevoie de un raspuns. O fata de 18 ani, iar baiatul 19, sunt impreuna de 1 an si jumatate, relatia fiind la distanta-fata Brasov, baiatul Bucuresti. Intrebare: este normal ca baiatul sa doarma minim o noapte la ea, in aceeasi camera dar in paturi separate? P. s. parintii nu prea sunt de acord ( mai ales mama) ei spun ca nu este timpul potrivit dar nici varsta potrivita. Voi ce spuneti? Am nevoie de rapsunsuri. Fundita pentru cel mai bun si folositor raspuns. Multumesc :*.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

18-19 şi se au de un an şi jumătate şi cineva îşi pune problema de normalitatea nopţilor petrecute împreună?
Bă nene, n-am trecut încă de Evul Mediu.
Se pare că nu având în vedere că mentalităţile înguste de tip gigiro încă sunt la mare căutare.
Este şi timpul potrivit şi vârsta potrivită.
Restul sunt vrăjeli datând din perioade medievale fără legătură cu secolul XXI.
Salut.

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, e foarte normal.Si te rog, nu lua in considerare raspunsurile negative. Tinand seama ca relatia e "la distanta", e inca fragila.Nu se bazeaza pe nimic concret.In afara de asta, ai putea sa te culci cu el, stiind ca in camera vecina sunt parintii tai? Crezi ca daca te vei culca cu el, relatia va deveni mai trainica? Daca ai avut deja raporturi sexuale cu el, veti merge in alta parte sa va racoriti. Daca nu, mai asteapta.Sunt mame care accepta asa ceva, altele nu. As fi curioasa sa vad care va fi opinia ta, daca vei avea o fata si tu vei fi in situatia de acum a mamei tale.Sunt fericita ca am baiat, dar sigur daca aveam o fata, nu acceptam sa se iubeasca in casa mea, doar cu conditia sa nu fiu acasa. Sa zicem ca ramai insarcinata, acum sau mai tarziu, cu el sau cu altul. Cine te va ajuta in aceasta problema? Mama sau fetele sexoase de pe TPU?

| Flav a răspuns:

Stai s-o sun pe bunica sa-i povestesc si ei ce-ai spus. Stii care va fi reactia ei? Uite: ''laughingrolling on the floor''
Nu, este anormal. Voi hotarati daca sunteti pregatiti fizic si psihic pentru a va incepe relatia sexuala, sunteti majori amandoi. Si, pe langa asta, a dormi in acelasi pat nu inseamna neaparat a parcurge si la lucruri ce mie mi se par firesti, dupa o relatie de un an si jumatate.

| mgtow a răspuns:

Tu esti fata dai de inteles, parintii probabil sunt stricti si nu sunt de acord mai ales mama din partea fetei are mai multa frica si nu vrea sa puna puta pe ea unu. Poate mai tarziu cand creste mai mare, chiar daca e adulta macar sa implineasca 20 si atunci daca masa se opune mai bine sa se duca in bucuresti fata si sa stea cu iubitul ei face ce vrea.

| Adry05 a răspuns:

Sincer, nu prea vad care e problema:d adica, dorm in paturi separate ce ar putea fi rau? Am auzit de o fata care avea 12 ani si locuia cu iubitul de 17 si dormeau in acelasi pat si au facut multe... daca stii la ce ma refer, deci eu zic ca nu e ceva prea iesit din comun, mai ales ca amandoi sunt majorihappy parintii nici n-ar trrebui sa zica ceva. Acu, e viata lor, ei decid ce vor si ce nu.

| Nextone a răspuns:

Mie mi se pare ca nu sunt chiar asa de mici pentru o astfel de relatie dar parintii ne vor binele si de aceea incearca sa ne protejeze de aceea vor ca ei sa doarma in paturi separate si zic ca ar trebui sa fie fericiti si ca se intampla si acest lucru.Multa iubirehappy

| monstruletz a răspuns:

Da posibil dar intr-un an si jumatate se poate intampla si altceva depinde daca se inteleg bine si au relatie plina de incredere si iubire...

| babykeykey a răspuns:

Parintii cauta intotdeauna sa te protejeze si nu vor accepta ca ai crescut deci pentru ei nu este normal deoarece intotdeauna se gandesc la ce puteti face intr-o camera singurihappy
In concluzie, nu este timpul potrivit si nici varsta!laughing